петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Делегацијата на Украина во Брисел ќе биде предводена од Сергеј Арбузов

ukraina-eu

Поврзани вести

Официјалната делегација, која Украина ќе испрати за продолжување на преговорите со Европската унија во Брисел, ќе биде предводена од првиот вицепремиер Сергеј Арбузов. Ова го објави денеска украинскиот министер за надворешни работи Леонид Кожара, пренесува „РИА Новости“.

Украинскиот претседател Виктор Јанукович го назначил Арбузов за шеф на делегацијата. Во моментов Киев со Европската комисија го договара датумот за посетата на украинската делегација.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести