петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Делови на Аеродром без вода

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека денеска во периодот од 9 до 15 часот без вода ќе останат неколку улици и објекти во општина Аеродром.

jedan-dio-cetinja-sjutra-ce-opet-biti-bez-vode-slika-49066

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека денеска во периодот од 9 до 15 часот без вода ќе останат неколку улици и објекти во општина Аеродром.

Во соопштението се вели дека без водоснабдување ќе бидат корисниците од улиците Пандил Шишков и Коста Новаковиќ, како и објектите на Американ Колеџ, ЖТП и Раде Кончар.

Од РЦУК- Град Скопје додаваат дека прекинот е поради нов водоводен приклучок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести