среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Делови на женското тело кои мажите ги доведуваат до лудило

Parovi004

Поврзани вести

Жените сметаат дека во секој момент мора да изгледаат занесно и неоддоливо за да им се допаднат на мажите. Сепак постојат делови на телото кои на мажите им дејствуваат како магнет.

Усни- Моментот кога се приближувате да го бакнете, а тој ви ги гледа усните го излудува секој маж

Очи-Мажите велат дека нема ништо похипнотизирачки од тоа убава и згодна жена да ги гледа директно во очи. Кога се зборува за љубов на прв поглед, очите имаат најголема улога.

Коса-Една од првите работи кои мажот ја забележува кај жената е косата. Затоа секогаш имајте чиста и негувана коса.

Нозе-Згодните нозе го излудуваат секој маж. Убави нозе и под пантолони се гледаат, а камоли голи.

Стомак-Женскиот стомак на мажите им е секси. Тие обожаваат кога ви се наѕира под блузата.

Грб-Женскот грб е доста секси. Мажите сакаат кога жената ќе облече фустан со гол грб.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести