вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 36

Делови од Аеродром, Центар, Карпош и Ѓорче Петров утре без струја

Прекините се поради инвестиции во електросистемот.

без струја

Последни вести

Од 8.30 до 16.30 часот утре без електрична енергија ќе останат корисниците од улиците „23 Октомври“ бр.36 и 54 и „Милан Зечар“ бр.4 во општина Аеродром.

Во периодот од 9 до 12 часот без струја ќе бидат корисниците од булеварот „Кочо Рацин“ бр.22 и 24 и корисниците од улицата „Мирче Ацев“ бр.14/59 во општина Центар.

Од 10 до 14.30 часот без струја ќе бидат корисниците од улицата „Фјодор Достоевски“ од бр.38 до бр.68 во општина Карпош, а од 12 до 13 часот жителите лоцирани на подулица бр.51 во населба Стопански Двор во општина Ѓорче Петров.

Како што информира РЦУК-Скопје, прекините се поради инвестиции во електросистемот.

Најчитани вести