четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Делови од Центар утре без вода

Корисниците од делови на општината Центар во текот на утрешниот ден ќе бидат без водоснабдување.

voda

Поврзани вести

Корисниците од делови на општината Центар во текот на утрешниот ден ќе бидат без водоснабдување.

По известувањето добиено од ЈП Водовод и Канализација, РЦУК на Град Скопје ги известува граѓаните дека  поради дефект на приклучна цевка  од ф1 на ул.27 Март  во населбата Центар, утре од 08:00  часот без  водоснабдување  ќе  останат  корисниците   од ул.27 Март, Скопска, Орце Николов и Максим Горки  до отсранување на дефектот. (општина Центар)

Најчитани вести