вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Делови од Центар утре без вода

voda

Поврзани вести

Поради изведување на водоводен приклучок од Ф – 80 мм утре ќе има прекин во водоснабдувањето на улица Никола Тримпаре бр.8 во општина Центар, соопштуваат од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по известувањето добиено од ЈП Водовод и Канализација.

Без вода ќе останат и корисниците од улиците Дебарца и Борка Талевски во периодот од 09.30 часот па се до завршување на работите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести