петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 44

Делови од Ѓорче Петров и Центар утре без струја

Поради инвестициски зафати утре без струја ќе бидат дел од Центар и Ѓорче Петров.

struja

Последни вести

Корисниците лоцирани на улицата „Славка Недиќ“ утре од 8 до 11 часот ќе бидат без електрична енергија. Во периодот од 9 до 15 часот без струја ќе бидат дел од корисниците од улицата „Бернард Расел“.

Како што информира РЦУК–Скопје, прекините се заради реализација на инвестициски зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија на корисниците во наведените реони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести