среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Делови од Ѓорче Петров, Сопиште и Сарај утре без струја

struja

Поврзани вести

Корисниците од селата Ракотинци и Добри Дол во општина Сопиште, како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, утре ќе останат без електрична енергија во периодот од 08.30 до 15.00 часот.

Без струја од 09.00 до 15.00 часот ќе бидат и делови од општината Сарај, односно објектот на СРЦ Сарај и корисниците од селата Крушопек и Сарај – подулици бр.3 и бр.5.

Во истиот период од  09.00 до 15.00 часот без струја ќе бидат и корисниците од ул. Ѓорче Петров – подулици бр.3, бр.5 и бр.7, како и корисниците од ул. Трајко Бошковски – Тарцан, а од 10.00 до 13.00 часот, корисниците од ул. Ибе Паликуќа бр.20, како и дел од корисниците од улиците Злате Михајловски и Кичевска во општината Ѓорче Петров.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести