среда, 28 јуни 2017  |  Вести денес: 0

Делови од Карпош и Ѓорче Петров утре ќе бидат без струја

Поради технички зафати во електро мрежата без струја утре од 9 до 15:30 часот ќе бидат корисниците од населбата Момин поток во општина Карпош, информира денеска Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, повикувајќи се на известување од ЕВМ Македонија.

132437710

Поврзани вести

Според соопштението, утре од 9 до 12 часот ќе нема струја кај корисниците од ул. „Лука Геров“ под ул. 13, 14, 15, 16 и 18, и под ул. 4, 6, 8, 10, 12,  а од 11:30 до 15 часот дел од улицата „Александар Македонски“ во општина Ѓорче Петров.

Најчитани вести