среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 46

Делови од Карпош и Кисела Вода в понеделник без струја

Прекините се поради инвестиции во електросистемот.

струја

Последни вести

Дел од корисниците од улицата „Букурешка“ во општина Карпош в понеделник, од 8.30 до 10.30 часот ќе останат без електрична енергија

Во периодот од 9 до 15 часот без струја ќе бидат дел од жителите од улицата „Дичо Петров“ во општина Кисела Вода.

Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекините се поради инвестиции во електросистемот.

Најчитани вести