четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 33

Делови од Карпош и Кисела Вода в понеделник без струја

Дел од корисниците од улицата „Букурешка“ во општина Карпош в понеделник, од 8.30 до 10.30 часот ќе останат без електрична енергија.

133613315

Поврзани вести

Во периодот од 9 до 15 часот без струја ќе бидат дел од жителите од улицата „Дичо Петров“ во општина Кисела Вода.

Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекините се поради инвестиции во електросистемот.

Најчитани вести