среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Делови од Карпош, Центар, Ѓорче Петров и Батинци денеска без струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека делови од општините Карпош, Центар, Ѓорче Петров и Батинци во текот на денешниот ден ќе имаат прекин во снабудавањето со електрична енергија.

strujasrbija

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека делови од општините Карпош, Центар, Ѓорче Петров и Батинци во текот на денешниот ден ќе имаат прекин во снабудавањето со електрична енергија.

Во општина Карпош, во периодот од 9 до 11 часот, без електрична енергија ќе бидат корисниците на булеварот Партизански одреди број 103.

Од 8:30 до 11:30 часот, прекини во снабдувањето со електрична енергија ќе има на улицата Јордан Мијалков во општина Центар.

Во периодот од 9 до 15 часот, без електрична енергија ќе бидат корисниците од улиците 8 и Црногорска во општина Ѓорче Петров, како и корисниците од селото Батинци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести