петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 48

Делови од Кисела Вода и Карпош утре без вода

Прекинот во водоснабдувањето е поради реконструкција на водоводна мрежа на улицата „Саса“ без број во населбата Пинтија

без вода

Поврзани вести

Дел од корисниците од населбата Пинтија, општина Кисела Вода, утре од 9 часот ќе бидат без вода.

В петок од 9 до 13 часот без вода ќе бидат и корисниците од високата зона на Козле, населбите Жданец, Трнодол и Нерези. Прекинот е поради реконструкција на приклучок на улицата „Козле“ без број за Пумпна станица Жданец.

Најчитани вести