петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 36

Делови од општините Центар и Карпош утре ќе останат по неколку часа без електрична енергија

struja

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по известувањето добиено од ЕВН Македонија АД, ги известува граѓаните дека утре без електрична енергија ќе останат:

Во време од 09:00 до 12:00 часот корисниците од улиците Раде Јовчевски Корчагин, Охридска, Велешка, Преспанска и Антехаџимитков, што се наоѓаат во општина Центар.

Во време 10:00 до 15:30 часот исто така корисниците од дел од уллица Ботун во општина Карпош ќе останат без електрична енергија.

Прекините се заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија на корисниците во наведените реони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести