петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Делови од Сарај, Шуто Оризари, Карпош и Ѓорче Петров без струја

Причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето зафати во дистрибутивната мрежа од страна на ЕВН Македонија АД.

bez struja

Поврзани вести

Дел од корисниците лоцирани на улиците Волт Дизни и Диме Мечето во Шуто Оризари, Агино Село и корисниците покрај езерото Треска денеска од 9 до 10 часот ќе бидат без струја.

Од 9 до 15 часот без струја ќе бидат жителите од Долно Свиларе и дел од потрошувачите од селото Волково, лоцирани на улицата 100, како и корисниците од улиците 1, 2, 3 и 4 во Грчец.

Од 9 до 11 часот без електрична енергија ќе бидат дел од корисниците од улиците 4 Јули број 43, Козле и Стогово од број 21.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето зафати во дистрибутивната мрежа од страна на ЕВН Македонија АД.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести