четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Делови од Скопје без вода

Корисниците лоцирани на улиците „Аминта Трети“, „Ристо Чичков“, „Јордан Хаџиконстантинов-Џинот“ и дел од булеварот „Илинденска“ денеска од 8 часот ќе бидат без вода.

bez-voda-500

Поврзани вести

Како што информираат од ЈП „ Водовод и кналаизација“- Скопје , прекинот е поради дефект во шахта на улицата „Аминта Трети“ број 11. Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на работите.

Најчитани вести