четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 46

Делови од Волково без струја

Корисниците на дел од улицата „43“ во скопското село Волково денеска од 9 до 15 часот ќе останат без напојување со електрична енергија.

112255896

Поврзани вести

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето  технички зафати во електро – мрежата од страна на екипите на ЕВН Македонија АД.ц

Најчитани вести