четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 52

ДЕМАНТ: Не се точни информациите дека се самоубил сопственикот на Нетпрес

netpress-logo

Последни вести

Во врска со информацијата која попладнево беше објавена на одредени интернет портали дека сопственикот на Нетпрес се самоубил, информираме дека станува збор за неточна информација.

Лицето за кое се објавува информацијата воопшто не е сопственик на Нетпрес.

Сопственик на Нетпрес не е физичко, туку правно лице.

Нетпрес изразува искрено жалење за немилиот настан и упатува сочуство до семејството за нивната загуба.

Нетпрес апелира сите медиуми и интернет портали кои објавиле информација дека се самоубил сопственикот на Нетпрес, да ја повлечат информацијата.

Најчитани вести