среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Демба Ба му докажа на Мурињо дека е во право

Ба: Чезли има на располагање фантастични напаѓачи.

demba ba plesna murinho

Поврзани вести

Најзаслужниот за пласманот на Челзи во полуфиналната рунда од Лигата на шампиони, сенегалскиот интернационалец Демба Ба, му испрати јасна порака на контроверзниот менаџер, Жозе Мурињо дека не бил во право кога изјавувал дека има потреба од нови напаѓачи и дека актуелните не можат да ги задоволат неговите побарувања.

“Не станува збор за некаква одмазда. Можно е Мурињо да има на располагање напаѓачи кои не се по негова желба, но јас знам, јас сум убеден дека Чезли има на располагање фантастични напаѓачи и знам дека истите се жалба на најголемите клубови во Европа. Многу сум среќен, најпосле сум слободен, најпосле добив шанса да покажам се што знам. Јас сум голем фан на ПСЖ, но за прв пат во мојот живот посакав ПСЖ да загуби на еден натпревар, да биде елиминиран. Му донесов голема среќа на мојот тим. Среќен сум поради Челзи, но и тажен поради ПСЖ. Тажен сум поради мојот голем пријател Јохан Кабаје. Пред да почне натпреварот, Азард ми кажа дека ова е вистинскиот момент за да покажам се што знам. Ми беше многу страв, особено после повредата на Азард. Ги слушнав најверните фанови на ПСЖ како пееат дека се веќе обезбедиле пласман во полуфиналната рунда”, изјави Ба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести