сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Демографија во Англија: Мухамед е најчесто име, Хари и Оливер во пад

Mmm

Последни вести

Најпопуларното име во Англија и Велс минатата година било Мухамед.

Според резултатите од анкетата на ОНС името Мухамед било избројано дури 7 445 пари.

До сега најпопуларното име Хари паднало на трето место а на второ место е името Оливер со 6 949 пребројувања.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести