петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

„Демократијата и универзитетот во 21 век“ во Скопје

konferencija

Последни вести

На тема „Демократијата и универзитетот во 21 век: анализа на идните трендови“ ќе се одржи меѓународната конференција од денеска до 21 октомври во Скопје.

Конференцијата е во организација на Меѓународната организација „Алијанса на универзитети од САД и Европа“-АУДЕМ и Филозофскиот факултет од Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести