сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Демолиран кафе барот Бастион

poli

Последни вести

Министерството за внатрешни работи соопшти дека група млади луѓе скршиле дел од инветарот во кафе барот Бастион и го нападнат соспвеникот на кафулето.

Инцидентот се случил околу 30 минути после полноќ кога повеќе лица навивачи на КК„Работнички“ кој носеле маици со обележја на клубот изреволтирани зошто во кафе барот имало обележја на КК„МЗТ“ почнале да кршат шишиња, чаши како и дел од инвентарот по што го нападнале сопственикот на кафе барот, двајца вработени и еден гостин по што го напуштиле лице местото. Се превземаат мерки за целосно расчистување.

 

Најчитани вести