вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Демолиран штабот на ДУИ во Чаир

bdi-resenska-500-org

Последни вести

Непознати лица ноќеска го демолирале штабот на ДУИ во Чаир, јаува изданието на Курир на албански јазик.

Агенцијата се обидела да побара коментар од владејчката партија, но напорите останале без успех.

Како што пишува Курир, ова не е прв пат да се демолира штабот на оваа партија.

Најчитани вести