четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Демолирано кафулето каде ЛГБТ заедницата славела годишнина

D3

Последни вести

Група маскирани лица вчеравечер го демолирале кафулето „Дамар“ во старата Скопска Чаршија, каде се одржувала прослава на ЛГБТ центарот. Во инцидентот е повредена една девојка.

Искршен е инвентарот на кафулето, а откако направиле неред, хулиганите си заминале.

Полицијата изврши увид и работи на откривање на сторителите.

Вчера во кафулето „Дамар“ ЛГБТ заедницата во Македонија прославуваше двегодишнина, а настанот го организираше Хелсиншкиот комитет за заштита на човековите права.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести