вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Демолирано кафулето „Њу Орлеанс“, му пречела македонска музика

fish2

Поврзани вести

Вчера  околу 00,00 часот во Скопје на ул.„Бит Пазарска“, во кафе бар „Њу Орлеанс“, дошло едно непознато лице кое започнало врбална расправија барајќи да не се пушта македонската музика.

Откако лицето заминало од барот набрзо потоа се вратил со неколку млади лица на возраст од 20 до 25 години кои исто така започнале вербална расправија по што искршиле две стакла и компјутер кој бил сопственост на диџејот.

Кога вработената сакала да се јави во полиција лицата и го одзеле телефонот и го скршиле удирајќи го од земјата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот како и за пронаоѓање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести