среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Демонстранти нападнале новинарска екипа на ТВ Сител

protesti_ilindenska_bb

Последни вести

Демонстрантите кои протестираат пред Собрание иницирале нов инцидент.

Како што објавува ТВ Сител демонстранти ја нападнале нивната новинарска екипа и го оштетиле возилото на телевизијата.

Тие најавуваат детали во текот на вестите во 23 часот.

Најчитани вести