недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Демонстранти со камења фрлаа по Фабио Канаваро

Во Бразил одамна трае незадоволството за потрошените пари за организација на Светското првенство . Доказ за тоа е што и во Сао Паоло полицијата мораше да употреби солзавец парализирачки гранати и гумени куршуми за да ги растера демонстрантите.

kamenja

Поврзани вести

Отвореното студио за анализа на натпреварите од Светското фудбалско првенство во Бразил на плажата Копакабана во Рио, беше нападнато од демонстранти. Со камења беше фрлано на аналитичарите Ли Диксон, Фабио Канаваро, Патрик Виера и Адријан Чајлс, на кои не им беше дозовлено да си ја вршат работата.

Во Бразил одамна трае незадоволството за потрошените пари за организација на Светското првенство . Доказ за тоа е што и во Сао Паоло полицијата мораше да употреби солзавец парализирачки гранати и гумени куршуми за да ги растера демонстрантите.

Воени хеликоптери исто така летаа низ градот во моментот кога полицијата се обидуваше да ја разбие толпата на демонстранти кои протестираат против одржување на Мундијалот. пишува ”Стандарс”

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести