Македонија,Крими хроника

Демонстрантите фрлаат камења по полицијата

Демонстрантите фрлаат камења по полицијата

Толпата демонстранти собрана кај Бит Пазар, започна да фрла камења на полицијата.

Во изјава за медиумите тие кажаа дека не протестираат против Македонците, туку против институциите и посочија дека бараат ослободување на осудените во случајот „Монструм“, разрешување на обвинителката Гешовска и оставка од министерката Јанкулоска.