сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Демонстрантите фрлаат камења по полицијата

tolpa 3

Поврзани вести

Толпата демонстранти собрана кај Бит Пазар, започна да фрла камења на полицијата.

Во изјава за медиумите тие кажаа дека не протестираат против Македонците, туку против институциите и посочија дека бараат ослободување на осудените во случајот „Монструм“, разрешување на обвинителката Гешовска и оставка од министерката Јанкулоска.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести