петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Демонстрантите и денеска го блокираа сообраќајот во центарот на Сараево

Трамвајскиот сообраќај кон градот функционира само до железничката станица, имајќи предвид дека демонстрантите застанале на трамвајските шини во правец кон Скендерија.

saraevo

Поврзани вести

Учесниците на протестите и денеска во Сараево го блокираа сообраќајот во центарот на градот во непосредна близина на зградата на Претседателството на БиХ.

Трамвајскиот сообраќај кон градот функционира само до железничката станица, имајќи предвид дека демонстрантите застанале на трамвајските шини во правец кон Скендерија.

Протестот на околу 100 граѓани е мирен со повици „оставка“ и „крадци“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести