сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Демонстрантите запрени од полицискиот кордон кај Бит Пазар

tolpa 4

Последни вести

Голема толпа граѓани се упати накај Мавровка, но се запрени од полицикскиот кордон. Полицијата и демонстрантите се пресретнаа на крстосницата кај Судот кај Бит Пазар.

Демонстрантите носат пароли на албански, албански знамиња и извикуваат УЧК.

Во групата се претежно млади лица кои ја провоцираат полицијата.

Неофицијално, меѓу демонстрантите е присутен и струшкиот градоначалник Зијадин Села.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести