Спорт

Демпси направи размена – дресот за пуканки

Демпси направи размена – дресот за пуканки

Фудбалскиот репрезентативец на САД и актуелен член на Сиетл, Клинт Демпси, со фантастичен гест ги изнасмеа домашните фанови по крајот на првенствениот натпревар против екипата на Хјустон (2:0).

Поранешниот играч на Фулам и Тотенхем се реши да го подари својот дрес на еден мал фудбалски фан во замена за пуканки.