сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Демпси направи размена – дресот за пуканки

dempsey

Последни вести

Фудбалскиот репрезентативец на САД и актуелен член на Сиетл, Клинт Демпси, со фантастичен гест ги изнасмеа домашните фанови по крајот на првенствениот натпревар против екипата на Хјустон (2:0).

Поранешниот играч на Фулам и Тотенхем се реши да го подари својот дрес на еден мал фудбалски фан во замена за пуканки.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести