сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

„Ден на графити“ во Кисела Вода

„Ден на графити”, како што е насловен овој настан, општината и Градоначалникот Билјана Беличанец Алексиќ го организираат како давање свој придонес во поттикнувањето на сите млади луѓе за креативен и здрав начин на живот и развојот на современиот урбан уметнички израз кај нив.

grafiti

Последни вести

Општина Кисела Вода ве повикува на големо дружење денеска од 12 до 14 часот на игралиштето Славија во Пржино, каде што младите од општината ќе имаат можност да ја изразат својата креативност и умешност преку изработката на графити. Настанот ќе биде музички поддржан Ди-џеј Че.

„Ден на графити”, како што е насловен овој настан, општината и Градоначалникот Билјана Беличанец Алексиќ го организираат како давање свој придонес во поттикнувањето на сите млади луѓе за креативен и здрав начин на живот и развојот на современиот урбан уметнички израз кај нив.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести