понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ден на жалост во Украина

ukrainaa_buss

Последни вести

Со едноминутно молечње во Киев им беше оддадена почит на жртвите во автобуската несреќа која се случи во вторникот, а претседателот на Украина Петро Порошенко за денеска најави Ден на жалост во земјата.

Претставници на украинската војска вчера соопштија дека ракетата Град испукана од проруските сепаратисти бго погодила автобусот на контролен пункт во близина на градот Волноваха во регионот на Доњецк.

Бунтовниците негираат дека тие го погодиле автобусот велејќи дека нивната артилерија нема толкав домет.

 

 

Најчитани вести