петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 46

Денес нова средба за медиумите: Нема договор, но има напредок

Откако синоќешните разговори на партиските групи за реформи во медиумите завршија без успех за денес е закажана нова средба во Клубот на пратениците, со посредство на олеснувачот Питер Ванхауте.

mediumi

Поврзани вести

Откако синоќешните разговори на партиските групи за реформи во медиумите завршија без успех за денес е закажана нова средба во Клубот на пратениците, со посредство на олеснувачот Питер Ванхауте.

По синоќешната средба олеснувачот Ванхауте на својот твитер-профил напиша дека сè уште нема договор, но има напредок и дека разговорите ќе продолжат денеска попладне.

Денес е последниот рок за договор, а се очекува во текот на денов амбасадорите Џес Бејли и Аиво Орав да ја кажат својата оцена дали земјата е подготвена за избори на 24 април.

Најчитани вести