среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 12

Денес нова тура снег, викендов сонце

Времето денес во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи претежно од снег, а во југоисточните делови од дожд и снег. Во јужните делови врнежите на места ќе бидат со умерен интензитет. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец, кој попладне ќе го промени правецот во северен.

снег

Поврзани вести

Температурата ќе биде од нула до три степени.

Во Скопје ќе биде облачно со повремени врнежи претежно од снег. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец, кој попладне ќе го промени правецот во северен. Температурата ќе достигне до еден степен.

Утринските температури утре и во среда малку ќе се покачат, а потоа од четврток утринските температури повторно ќе опаѓаат.

За време на викендот ќе има се повеќе сончеви периоди.

Најчитани вести