вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 34

Денес прекин на сообраќајот на патот Кичево – Охрид

Сообраќајот на сите останати државни патишта се одвива без забрани, по влажни коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Времен сообраќај на патот Катланово – Велес

Времен сообраќај на патот Катланово – Велес

Последни вести

Како што информираат од Автомото сојузот на Македонија  денес , поради минирање, сообраќајот на патниот правец Кичево – Охрид кај Пресека ќе биде во прекин меѓу 13 и 15 часот со време траење од 15 до 20 минути.

Оттаму потестуваат дека  на регионалниот пат Р-2137 пред населено место Војшанци поради деформации на мостот сообраќајот ќе се пренасочува , за возила со вкупна маса над 5 тона,  преку мост на река Вардар, врска А1 со Р-2137, Д.Капија – Корешница – Војшанци.

Најчитани вести