среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 27

Денес променливо облачно, од утре дожд

oblacno1-520x390

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има слаб локален дожд, особено во западните и северните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец.

Утринската температура во земјава ќе биде во интервалот од -2 до 7, а дневната ќе достигне од 18 до 24 степени.

Во Скопје претпладне умерено облачно, попладне променливо со услови за повремен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се спушти до 5, а дневната ќе достигне до 17 степени.

Во сабота ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а во недела ќе има преодно стабилизирање на времето.

Во почетокот на наредната седмица ќе има повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни проследени со грмежи.

Најчитани вести