петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Денес променливо облачно време, утре и во сабота дожд

dozd

Последни вести

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб, на повисоките места и долж Повардарието со умерен југоисточен ветер. Во западните и јужните делови ќе има слаб локален дожд.  Максималната температура ќе биде во интервалот од 13 до 18 степени.

Утре и во сабота претпладне ќе има повремени врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во вечерните и ноќните часови, особено во јужните делови од земјава. Утре ќе дува умерен, на места повремено засилен југоисточен ветер. Потоа повторно ќе преовладува стабилно време со појава на магла и ниска облачност по одделни котлини.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести