четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Денес променливо облачно, од утре стабилно време и пораст на температурата

Во наредните денови ќе преовладува стабилно време со постепен пораст на температурата.

vremepromenlivo

Поврзани вести

Во наредните денови ќе преовладува стабилно време со постепен пораст на температурата. Утре ќе продолжи да дува умерен до засилен северен ветер, кој ќе биде поизразен вдолж Повардарието, информираат од УХМР.

Денес времето ќе биде променливо облачно и посвежо, во северните делови со услови за слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, најизразен вдолж Повардарието.

Максималната температура ќе биде во интервал од 22 до 28 степени. УВ вредноста ќе изнесува 7.

Најчитани вести