Македонија

Во текот на денот променливо облачно, вечер дожд

Во текот на денот променливо облачно, вечер дожд

Променливо облачно време не очекува во текот на денешниот ден.

Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има повремен локален дожд, особено во западните делови. Ќе дува засилен до силен југоисточен ветер, особено долж Повардарието и во источните делови.

Во текот на денот променливо облачно, вечер дожд
Во текот на денот променливо облачно, вечер дожд

Температурата ќе се движи од 9 до 18 степени. Во Скопје слично време со температура до 15 степени.