вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 60

Во текот на денот променливо облачно, вечер дожд

dozd-cador

Поврзани вести

Променливо облачно време не очекува во текот на денешниот ден.

Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има повремен локален дожд, особено во западните делови. Ќе дува засилен до силен југоисточен ветер, особено долж Повардарието и во источните делови.

Во текот на денот променливо облачно, вечер дожд

Во текот на денот променливо облачно, вечер дожд

Температурата ќе се движи од 9 до 18 степени. Во Скопје слично време со температура до 15 степени.

Најчитани вести