Македонија

Денес сончево и многу топло време, од утре благ пад на температурите

Денес сончево и многу топло време, од утре благ пад на температурите

Сончево и многу топло време со мала до умерена облачност и слаб ветер од југоисточен правец не очекува во текот на денешниот ден. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Температурата ќе се движи од 28 до 39 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност и слаб ветер од југоисточен правец. Температурата ќе достигне до 38 степени.

Во наредните денови времето ќе биде претежно сончево и повторно многу топло. Температурите од среда ќе бидат пониски за 2 до 3 степени.