вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 60

Денес сончево и топло со температура до 29 степени

Сончево и топло време со температура до 29 степени не очекува денес. Попладне од запад облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен западен и југозападен ветер.

soncevo-vreme-so-temperatura-do-35-stepeni

Поврзани вести

Сончево и топло време со температура до 29 степени не очекува денес. Попладне од запад облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен западен и југозападен ветер.

Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната од 23 до 29 степени.

Во Скопје сончево и топло, попладне со зголемена облачност и со слаб до умерен југозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе достигне до 26 степени.

Во наредите денови времето ќе биде стабилно и сончево, само во четврток се очекува преодно дестабилизирање со локален пороен дожд, грмежи претежно во северните и источните делови од земјата. Ќе дува засилен ветер од југозападен правец.

Најчитани вести