Македонија

Денес и утре дожд, од четврток стабилно и суво време

Денес и утре дожд, од четврток стабилно и суво време

Според најавите од УХМР денес и утре не очекува променливо облачно време со слаб локален дожд, а веќе од четврток може да очекуваме стабилно и суво време.

Денес не очекува променливо облачно време, а во западните и јужните делови со локални врнежи од дожд со послаб интензитет. На планините ќе има слаби врнежи од снег.

Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од шест до 12 степени.

Во Скопје слично време, променливо облачно со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до 11 степени.

Слаб локален дожд ќе има и во среда, а потоа во наредните денови ќе преовладува стабилно и суво време.