сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Денеска без струја Петовец, утре Арачиново, во понеделник Карпош

struja-dalekovod1

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје инфомира дека денеска и утре без електрично напојување ќе останат дел од општините Илинден, Петровец, Арачиново, Карпош, Центар, Ѓорче Петров

На ден 16.08.2014 (сабота) без електрична енергија ќе ги остави потрошувачите :

 во време од 06.30 – 13.30 часот од с.. Миладиновци и краткотрјно во 13.30 часот дел од селата Дељадровци, Бујковци, Грушино, Мобимак – Грушино и дел од с. Петровец (Илинден и Петровец) и
 во време од 08.00 – 18.00 часот дел од Арачиново во околината на општината Арачиново.

На ден 17.08.2014 (недела) :

 во време од 08.00 – 18.00 часот дел од Арачиново во околината на општината Арачиново.

И на ден 18.08.20104 (понеделник):

 во време од 08.30 – 15.00 часот улици Христијан Тодоровски Карпош, Ферид Бајрам, Алпи и Мара Мажуречка во Бутел;
 во време од 09.00 – 15.00 часот улиците Моцартова и Никојал Островски во Ѓорче Петров;
дел од бул. Митрополит Теодосие Гологанов од бр. 160 до бр. 186 во Карпош,
дел од Ѓорче Петров кај трговскиот Центар кај пазарот и
ул. Диме Мечето и дел од ул. Волт Дизни во Шуто Оризари;
 во времеод 09.00 – 13.00 часот ул. Прашка бр. 13 во Карпош
и ул. 2 во с. Арнакија (о. Сарај);
 во време од 08.00 – 12.00 часот потрошувачите од улиците Наум Наумовски Борче, Крсто Баиќ, Благоја Страчков, Аминта Трети, Кукушка и Ристо Шишков во Центар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести