петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Денеска без вода Центар, утре Аеродром

voda_vo_cheshma11

Последни вести

Поради дефект на водоводната мрежа, денеска без вода, околу `13 часот останале жителите од улицата Бел Камен 99. Корисниците без вода ќе бидат се до санирање на дефектот.

Утре, пак, дел жителите од општина Аеродром во периодот од 9 до 14 часот ќе останат без вода.

Без вода ќе бидат корисниците на потегот од улицата Трета Македонска Бригада до фабирката Алкалоид. Исто така, без вода ќе бидат и корисниците од ниската зона на потегот од Железничката станица до улицата Венјамин Манчуковски, како и фирмите: Мегамонт, 29-ти Ноември, Алкалоид и Крушево Експо.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести