петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Денеска без вода неколку улици во Бутел

images (1)

Последни вести

Јавното претпријатие „Водоводи и канализација“ информира дека поради дефектот на шибер затворач без вода останале неколку улици во општина Бутел.

Без вода од 10 часот, па се до санирање на дефектот, без вода се улиците Христијан Тодоровски Карпош, Мара Мажуречка, Љуба Ивановиќ и Александар Турунџиев.

Екипите на ЈП „Водовод и канализација“ интензивно работат на отстранување на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести