понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Денеска без вода неколку улици во Кисела Вода

gorna-banq-ostava-bez-voda-59039

Последни вести

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека од 12:20 часот, па се до санирање на дефектот без водоснабдување ќе останат неколку улици во општина Кисела Вода.

Од претпријатието сооппштуваат дека станува збор за улиците Коперникова, Славка Димкова, Румена Хаџипанзова и Малешевска.

Прекинот на водоснабдувањето е поради дефект на пожарен хидрант на раскрсницата на улиците Жарко Зрењанин и Ваташа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести