сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Денеска е Денот на железницата во Македонија

voz

Поврзани вести

Министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески ќе присуствува на одбележувањето на денот на железницата во Република Македонија, кое што ќе се одржи на игралиштето „Работнички“, кај националната арена „Филип II“ во 10,30 часот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести