петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Денеска е Европски ден на јазиците

122016656

Последни вести

Владиниот Секретаријат за европски прашања денеска организира  настан „Креирање ѕид на јазиците” со што се приклучува во активностите за одбележување на  Европскиот ден на јазиците.

Учесниците на настанот  ќе имаат можност да пренесат пораки за мир, соживот и просперитет на различни  европски јазици.

Најавено е учество на  претставници на Владата, дипломатскиот кор, невладини младински организации.

Манифестацијата ќе се одржи во Инфо центарот на Секретаријатот за европски прашања на Плоштад Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести