четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Денеска е изборен молк, гласаат дијаспората, болните, немоќните и затворениците

glasanje

Поврзани вести

Во пресрет на вториот круг од претседателските избори и предвремените парламентарни избори кои ќе се одржат утре, денеска во Македонија е предизборн молк.

Денеска своето право на глас ќе го искористат македонските државјани во дијаспората, болните и немоќните, затворениците, како лицата во домашен притвор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести